Визначальні ознаки естрадного номера як структурної одиниці естрадного мистецтва
DOI:
https://doi.org/10.31866/2616-759x.2.2018.153223Ключові слова:
естрадне мистецтво, естрадний номер, естрадні жанри, «легкі» жанриАнотація
Мета дослідження полягає у формуванні визначальних ознак естрадного номера як структурної одиниці естрадного мистецтва, як окремого логічно й композиційно побудованого виступу одного або декількох виконавців, що поєднує в собі жанрові різновиди інших мистецтв, спільність яких полягає в тісному зближенні виконавців та публіки, у лаконічності, мобільності й розважальності. Методи дослідження. Етимологічний метод знадобився для визначення походження поняття «естрадне мистецтво»; компаративний метод дав змогу здійснити порівняльний аналіз ознак малих форм у мистецтві; семіотичним методом автори скористалися для аналізу відповідної термінології, а семантичним – для аналізу їхніх смислів; аналітико-концептуальний метод дав підстави визначитися з поняттям естрадного номера як «молекули» естрадного мистецтва; завдяки системному методу здійснено систематизацію визначальних ознак естрадного номера. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше в мистецтвознавчій науці систематизуються визначальні ознаки естрадного номера як синтетичного мистецького явища, як самостійної структурної одиниці естрадного мистецтва, його специфіка, а, отже, відмінності від інших малих мистецьких форм. Разом з цим автори пропонують власне тлумачення дефініції «естрадний номер». Висновки. Естрадний номер є синтетичним мистецьким явищем, що становить собою «атом» естрадного мистецтва, його відносно самостійну структурну одиницю у вигляді логічно та композиційно побудованого виступу одного або кількох виконавців. Визначальними ознаками естрадного номера є його синтетичність, короткометражність, концентрованість змісту, лаконічність, яскрава видовищність, динамічність, мобільність, актуальність, розважальність та безпосередній контакт виконавців з публікою.Посилання
Germanova, M.G., 1986. Estradnyiy nomer: (Razgovornyie zhanryi estradyi) [Pop Number: (Conversation Pops)]. Moscow: Sovetskaya Rossiya.
Dmitriev, Ju.A, 1967. Estrada. In: Markov, M.P. ed., Teatralnaya entsiklopediya [Theater Encyclopedia]. T.5 Moscow: Sovetskaya entsiklopediya.
Estrada, 1979. In: Bazhan M.P. ed., Ukrainska radianska entsyklopediia [Ukrainian Soviet Encyclopedia], Vol.1-12, Vol.4. Kyiv: Holovna redaktsiia Ukrainskoi radianskoi entsyklopedii
Ziksid, Ya., 1983. Sekretyi zhanra [Secrets of the genre]. Sovetskaya estrada i tsirk, 9, pp.20-21.
Sidorin, G., 1985. Venskaya narodnaya komediya XIX veka [Viennese folk comedy of the nineteenth century]. Moscow: Iskusstvo.
Smirnov-Sokolskiy, N., 1976. Sorok pyat let na estrade [Forty-five years on the stage]. Moscow: Iskusstvo.
Uvarova, E.D. ed., 1988. Estrada. Chto? Gde? Zachem? [Stage. What? Where? What for?]. Moscow: Iskusstvo.
Utesov, L., 1961. S pesney po zhizni [With a song in life]. Moscow: Iskusstvo.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Світлана Деркач, Володимир Фішер
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.