Українське театральне мистецтво в контексті європейських міжнародних театральних фестивалів
DOI:
https://doi.org/10.31866/2616-759x.2.2018.153232Ключові слова:
міжнародні театральні фестивалі, європейський культурний простір, маркетинг фестивалю, фестивальна практика УкраїниАнотація
Мета дослідження полягає у виявленні ефективності взаємодії українського та європейського театрального мистецтва на досвіді міжнародних театральних фестивалів як в Україні, так і в Європі, участі українських театрів у міжнародних театральних фестивалях, вивченні впливу цього досвіду на фестивальний рух в Україні, а також на активізацію процесу інтеграції українського театрального мистецтва в європейський культурний простір в контексті європейського вибору України. Методи дослідження. Компаративний метод дослідження був використаний у співставленні європейських та вітчизняних театральних фестивалів, історичний метод знадобився для вивчення історії виникнення й розвитку окремих міжнародних фестивалів, культурологічний метод дослідження дав змогу проаналізувати організацію міжнародних театральних фестивалів і в Європі, і в Україні, їхню взаємодію та вплив на фестивальний рух в Україні, формування національної школи маркетингу фестивального продукту. Наукова новизна дослідження полягає в розширенні інформаційного поля заявленої теми, висвітленні нових фестивальних подій, їх організації та маркетингу, у здійсненні діагностики стану фестивального руху в Україні та його інтеграції в європейський культурний простір, з’ясуванні впливу міжнародного фестивального руху на розвиток українського театру та формування національної школи з маркетингу фестивального продукту. Висновки. Назріла нагальна потреба вдосконалення практики організації та проведення театральних фестивалів в Україні і міжнародних, і вітчизняних, формування національної школи маркетингу фестивального продукту, впровадження європейського фестивального досвіду в практику проведення українських міжнародних та вітчизняних театральних проектів, їх структурного збагачення та посилення в них навчального компонента.Посилання
Zhulynskyi, M., 2001. Zaiavy pro sebe kulturoiu [Statements about yourself culture]. Kyiv: Heneza.
Zakharevych, M., 2013. Zarubezhnye gastroli kak sociokul’turnyj portret teatra [Foreign tours as a socio-cultural portrait of the theater]. Vesti instituta sovremennyh znanij, 4, pp.92-97.
Lenhli, S., 2000. Teatralnyi menedzhment i prodiuserstvo. Amerykanskyi dosvid [Theater management and production. American experience]. Translation from English for ed. I. D. Bezgina. Kyiv: Kompas.
National Report on Cultural Policy in Ukraine, 2018. [online] Available at: <http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/index> [Accessed 03 November 2018].
Patsunov, V.P., 1996. ‘Vsesvitnia teatralna fiiesta’ [World theater fiesta]. Ukrainskyi teatr, 5, pp.12-16.
Patsunov, V.P.,ed., 2006. Svitove vidlunnia ukrainskoho teatru: Materialy I ta II kulturolohichnykh mizhnarodnykh sympoziumiv “Ukrainska teatralna diaspora v konteksti movnoi ta kulturnoi polityky” [World echo of the Ukrainian theater: Materials of the 1st and 2nd international cultural symposiums “Ukrainian theater diaspora in the context of linguistic and cultural policy”]. Kyiv.
Prykhodko, H.V., 2006. ‘Transformatsiia orhanizatsiinykh form kulturno-mystetskoi sfery Ukrainy v roky nezalezhnosti’ [Transformation of organizational forms of the cultural and artistic sphere of Ukraine during the years of independence]. Visnyk kharkivskoi derzhavnoi akademii kultury, 17, pp.10-26.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Василь Неволов, Валерій Пацунов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторські права на статтю та одночасно надають журналу право його першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану статтю з обов’язковим посиланням на її авторів та першу публікацію.
Журнал дозволяє авторам зберігати авторські права і права на публікації без обмежень.
Автор опублікованої статті має право поширювати інформацію про неї та розміщувати посилання на роботу в електронному репозитарії установи.